Права дітей

You are here: Хата
.Нагородження переможців V обласного конкурсу «Правові орієнтири».

Нагородження переможців V обласного конкурсу «Правові орієнтири»

3 червня в актовій залі Херсонської академії неперервної освіти відбувся урочистий фінал та церемонія нагородження переможців V обласного конкурсу на кращий правовий захід «Правові орієнтири». Учасників свята привітали Світлана Думинська - начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації, заслужений діяч мистецтв України; Олег Предместніков -...

Читати далі...

.Як запобігати насиллю у школі? .

Як запобігати насиллю у школі?

Доволі довго в українській педагогіці цькування та насильство обходили стороною. Та зрештою проблема вийшла на поверхню, стала предметом уваги законотвоців. Ми бачимо досить скандальних жорстоких відео, які діти та молодь викладають в соцмережах. За результатами дослідження, яке провів у київських...

Читати далі...

Права дітей у цифровому середовищі

4 липня 2018 року Рада Європи прийняла нову Рекомендацію «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі». Документ містить вказівки щодо необхідності розроблення, втілення і моніторингу державами-членами Ради Європи комплексного стратегічного й скоординованого підходу, а також узгоджених дій і ефективної...

Читати далі...

.Стартує V обласний конкурс правових заходів.

Стартує V обласний конкурс правових заходів

1 грудня 2018 року стартує обласний конкурс на кращий правовий захід "Правові орієнтири". Це вже п'ятий конкурс, до участі в якому запрошуються вчителі, соціальні працівники. бібліотекарі, співробітники правоохоронних органів та юристи. (Чотири попередні: "Правові орієнтири"- 2010-2011, "Права людини починаються з прав...

Читати далі...

На святковій зустрічі учасників студії творчого самовираження «Мій світ», яка працює у  відділі естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, йшла мова про права і обов’язки дитини.

Адже 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Учасники студії  дізналися, як саме з’явилося це свято та які права маленьких землян захищають прийняті саме цього дня «Декларація прав дитини» (1959) та  Конвенція ООН про права дитини (1989).

Діти називали найголовніші з них – це право жити в мирі, мати люблячу родину, мати можливість навчатися, лікуватися та гратися.  Право на розвиток своїх здібностей, талантів та змістовне дозвілля, право на доступ до інформації, відповідної віку дитини , реалізовується, зокрема,  й у дитячих бібліотеках.

Тож на практичній частині заняття діти дізналися про цікавинки у світі малювання і самі могли створити свій фантастичний виріб – малюнок з сюрпризом, присвячений праву дітей на творче самовираження.

 

Згідно з умовами конкурсу, роботи переможців та лауреатів, надані на розгляд журі в електронному форматі, розміщені у вільному доступі та можуть використовуватись у правопросвітницькій роботі іншими зацікавленими фахівцями - з обов'язковим посиланням на авторів розробок.

Всі надані учасниками V обласного конкурсу на кращий правовий захід "Правові орієнтири" матеріали доступні за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1I7DXXfriw78OQk5YEZZV6fyNq2cWyJIr

(коротке посилання: http://bit.ly/2JhzSx9 ).

3 червня в актовій залі Херсонської академії неперервної освіти відбувся урочистий фінал та церемонія нагородження переможців V обласного конкурсу на кращий правовий захід «Правові орієнтири».


Учасників свята привітали Світлана Думинська - начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації, заслужений діяч мистецтв України; Олег Предместніков - перший заступник начальника  Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, представник Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України; Анна Бардашевська – директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, заслужений працівник культури України.

 

Передмовою до сценічного дійства стало вручення дипломів та пам'ятних подарунків переможцям Всеукраїнського конкурсу проектів «Мої права — моє життя», відзначеним на всеукраїнському рівні: у номінації «Індивідуальний проект у віковій категорії 7-9 кл» перемогу здобув Владислав Гайлунь, читач Токарівської сільської бібліотеки (Білозерський район); у номінації «Колективний проект у віковій категорії 7-9 кл.» - волонтерська  бригада «Бібліознайка» Нижньосірогозької районної бібліотеки для дітей (керівник волонтерської команди Олександра Польська, завідуюча бібліотеки).

Завдання конкурсу «Правові орієнтири» - активізувати правову просвіту та правове виховання дітей і підлітків, сприяти вихованню у них поваги до закону і права, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки, формування розуміння важливості розбудови правової держави, правового суспільства.

Організатори конкурсу, що проводиться в нашій області вже вп’яте:

- управління культури Херсонської обласної державної адміністрації;

- Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області;

- Департамент освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації;

- служба у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації.

Ініціатором та незмінним партнером у організації обласного етапу багаторічного конкурсу є Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.

Учасниками конкурсу стали вчителі, вихователі, бібліотечні та соціальні працівники, правознавці, які за своїми професійними обов’язками організовують правову просвіту та виховання дітей або залучаються до неї. Найбільша кількість оригінальних розробок та звітних матеріалів про проведені заходи надійшла із Білозерського, Верхньорогачицького, Іванівського, Каланчацького,  Нижньосірогозького, Нововоронцовського, Новотроїцького, Скадовського, Чаплинського районів нашої області та із міст Херсон і Каховка. Учасниками конкурсу були реалізовані креативні авторські проекти, акції, програми, ігрові та мультимедійні розробки правової тематики.

Кращі роботи під час святкового заходу були відзначені дипломами організаторів конкурсу та пам’ятними подарунками.

Переможцями V конкурсу «Правові орієнтири» стали:

 

Гран-прі конкурсу Олександра Польська, завідуюча Філією "Нижньосірогозька районна бібліотека для дітей" КЗ "Нижньосірогозька районна бібліотека". Окрім диплома й книжкового подарунка, Олег Предмєстніков - голова журі конкурсу - вручив Олександрі Миколаївні новенький планшет Apple - спеціальний приз Головного територіального управління юстиції в Херсонській області.

 

І місцеСвітлана Стрельчук, завідуюча бібліотекою Каховського навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов». Світлана Іванівна також отримала пам'ятний подарунок, який їй вручила Віта Саприкіна, заступник начальника Управління - начальник відділу систематизації законодавтва, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Херсонській області.

 

ІІ місцеЛора Білоус, вчитель історії та правознавства Скадовської ЗОШ №3;

ІІІ місцеСвітлана Соценко, вчитель правознавства Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Скадовської районної ради.

 

У окремих номінаціях відзначені:

- номінація  «Краща інтерактивна гра» - Катерина Барановська, педагог-організатор Магдалинівської філії Опорного закладу «Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів»;

- номінація «Правові знання засобами мистецтва» - Світлана Кошолап, бібліотекар Розливнянської сільської бібліотеки Білозерської селищної ради;

- номінація «Кращий  партнерський  проект» - Інна Желєзняк, бібліотекар Верхньорогачицької районної бібліотеки;

- номінація «Інноваційний  підхід» - дует авторів із Каланчацької бібліотеки для дітей: завідуюча Світлана Красновид та бібліотекар Валентина Гончарова.

Створені учасниками професійного конкурсу напрацювання будуть опубліковані на цьому сайті і стануть доступними для використання як усіма  учасниками конкурсу, так і іншими фахівцями, що працюють на ниві правового виховання дітей.

Святкову церемонію нагородження переможців правового конкурсу  організували і провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Під час заходу також виступили з показовою програмою бібліотечні волонтерські бригади – учасники фестивалю «KsVolonterFest-2019», що проводився цього ж дня за підсумками другого року обласної акції на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай!».

Обидва заходи приурочені до Міжнародного дня захисту дітей.

03 червня об 11-00 в актовій залі Херсонської академії неперервної освіти (вул. Покришева, 41) відбудеться урочистий фінал та церемонія нагородження переможців V обласного конкурсу на кращий правовий захід «Правові орієнтири». Під час заходу також виступлять з показовою програмою бібліотечні волонтерські бригади – учасники фестивалю «KsVolonterFest-2019», що проводиться за підсумками другого року обласної акції на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай!». Заходи приурочені до Міжнародного дня захисту дітей.

Завдання конкурсу «Правові орієнтири» - активізувати правову просвіту та правове виховання дітей і підлітків, сприяти вихованню у них поваги до закону і права, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки, формування розуміння важливості розбудови правової держави, правового суспільства.

Організатори конкурсу, що проводиться в нашій області вже вп’яте: управління культури Херсонської обласної державної адміністрації; Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області; Департамент освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації; служба у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації.

До участі у конкурсі були запрошені вчителі, вихователі, бібліотечні та соціальні працівники, спеціалісти у галузі права та захисту правопорядку, які за своїми професійними обов’язками організовують правову просвіту та виховання дітей або залучаються до неї.

Учасниками конкурсу, - а найбільша кількість конкурсних робіт надійшла із Білозерського, Верхньорогачицького, Іванівського, Каланчацького,  Нижньосірогозького, Нововоронцовського, Новотроїцького, Скадовського, Чаплинського районів нашої області та із міст Херсон і Каховка - були розроблені та реалізовані креативні авторські заходи, акції, програми, ігрові та мультимедійні проекти правової тематики.

Матеріали конкурсу будуть опубліковані на цьому сайті і стануть доступними для використання як усіма  учасниками конкурсу, так і іншими фахівцями, що працюють на ниві правового виховання дітей.

Доволі довго в українській педагогіці цькування та насильство обходили стороною. Та зрештою проблема вийшла на поверхню, стала предметом уваги законотвоців. Ми бачимо досить скандальних жорстоких відео, які діти та молодь викладають в соцмережах. За результатами дослідження, яке провів у київських школах Інститут соціальної та політичної психології, третина школярів так чи інакше стикалися з цькуванням у класі. Досвідчені вчителі справляються з цією проблемою на базі своїх знань, досвіду й переконань. Та часом цього замало, - на допомогу приходять наукова думка і багатий досвід колег.

В рамках загальної стратегії ЮНЕСКО з профілактики насильства в системі освіти розроблено методичний посібник для педагогічних працівників “Запобігання насильству в освітніх закладах”.

ПОСІБНИК (повний текст, версія рос. мовою)

Цей посібник адресований керівникам і працівникам освіти і пропонує практичні заходи щодо профілактики насильства в школі і реагування на його випадки. Адже насильство і дискримінація негативно позначаються на соціально-психологічному кліматі школи, відвідуванні та успішності учнів. Через насильства діти позбавляються можливості реалізувати в повній мірі своє право на освіту. Дослідження, проведені в ряді країн Східної Європи і Центральної Азії, показують, що від 20 до 60 відсотків учнів стикаються з насильством в школі. Однак багато випадків насильства, особливо гендерного, залишаються не виявленими. Керівництво школи та вчителі не завжди знають, як запобігти насильству і ефективно реагувати на його випадки.

Посібник розглядає різні види насильства, його причини та фактори, аналізує його наслідки для залучених сторін і освітнього закладу в цілому. У виданні подано короткий огляд ситуації з насильством в школах деяких країн Східної Європи і Центральної Азії, національного законодавства з питання забезпечення безпеки учнів та існуючих практик запобігання насильству та реагування на його випадки. Експерти з Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Республіки Молдова, Росії та України взяли участь в обговоренні першої версії посібника; їх цінні рекомендації були враховані при його доопрацюванні.

Посібник пропонує комплексний підхід до профілактики насильства в освітньому закладі, який стосується всіх аспектів його діяльності. Тут описані організаційні та виховні заходи, а також алгоритми дій керівництва і персоналу освітньої установи з реагування на факти насильства і надання допомоги постраждалим; рекомендації з оцінки освітнього середовища, щодо формування позитивного соціально-психологічного клімату, взаємодії освітнього закладу з іншими організаціями з метою профілактики насильства та надання допомоги його учасникам, а також навчання керівників і педагогів, учнів і батьків.

Методичний посібник призначений для керівників і співробітників (вчителів, психологів, соціальних педагогів та ін.) загальноосвітніх шкіл та закладів середньої професійної освіти.

Експорт RSS

feed-image Feed Entries

ХЕРСОН – Золоті сторінки

Copyright © Права дітей 2020

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.