Права дітей

You are here: Хата

Майбутньому правознавцю

Права людини: від історії до сьогодення.

Правовий конкурс для 11-класників

Друк PDF

До уваги 11-класників!

17 жовтня 2014 року завершується реєстрація на конкурс наукових робіт ім. В. М. Корецького для учнів 11-х класів "Права людини в сучасному світі: погляд молоді".

Голова оргкомітету конкурсу та конкурсної комісії − ректор Київського університету права НАН України, заслужений юрист України, професор Ю.Л.Бошицький.

Положення про конкурс - за цим посиланням: http://kul.kiev.ua/doc/konkurs_koreckiil.pdf

 

Довідник абітурієнта

Друк PDF

Куди піти вчитися?

У Херсоні

http://www.university.kherson.ua - Економіко-юридичний факультет Херсонського державного університету

http://www.kli.kherson.ua/Departments.asp - Херсонський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ

В Києві

http://www.law.univ.kiev.ua/ - Київський Національний університет ім. Т.Г. Шевченка. Юридичний факультет

http://www.kneu.kiev.ua/ua/56.htm - Юридичний факультет Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана

http://www.ukma.kiev.ua/ua/faculties/fac_pra/index.php - Факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянської академії»

http://www.kul.kiev.ua/info.html - Київський університет права НАН України

У Львові

http://www.franko.lviv.ua/faculty/law/ - Юридичний факультет Львівського національного університету

В Запоріжжі

http://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/law - Юридичний факультет Запорізького національного університету

В Хмельницьку

Http://www.univer.km.ua/faculty.php?Dekid=1 – Юридичний факультет Хмельницького Університету Управління та Права

В Одесі

http://www.onu.edu.ua/?Type=ua&action=epf - Економіко - правовий факультет Одеського національного університету імен і І.І. Мечникова

В Луцьку

Http://vdu.edu.ua/ukr/content/79/ - Юридичний факультет Волинського державного університету ім. Лесі Українки

 

ПРАВА ЛЮДИНИ

Друк PDF

 

Історія ідеї прав людини. Теорія трьох поколінь прав людини

Історія ідеї прав людини бере свої витоки в давнині. Вже в Біблії містяться положення про цінність і недоторканність людського життя, рівності людей. В античних державах і країнах Давнього Сходу обґрунтовувалася рівність людей однаковими природними умовами їхнього походження з Космосу, «неба». І хоча за часів рабовласництва і феодалізму панувала ідея про права «вільних» людей (Аристотель, Платон та ін.), її розвиток сприяв накопиченню інтелектуального матеріалу для подальшого (буржуазного) стрибка у цьому напрямку — визнання рівності усіх людей перед законом.
Активність у розвитку ідеї про права людини припадає на епоху Відродження і Просвіти. У XVII—XVIII ст.ст. ця ідея відбивається у теорії природного (природженого) права, яка дозволила оцінювати з позицій справедливості діюче в державі позитивне право, проводити його перетворення в напрямку гуманізму і свободи. Ґ. Ґроцій, Дж. Локк, Б. Спіноза, Ж.-Ж. Руссо, Ш. Монтеск'є, Т. Джефферсон, І. Кант, Дж.-Ст. Мілль, І. Бен-там утверджують права особи (на життя, свободу, власність та ін.) як священні імперативи і закладають основи сучасного розуміння прав людини. Кожний народ вніс свою лепту в розвиток ідеї про права людини, вирішуючи цю проблему в залежності від історичних обставин свого буття.

Детальніше...

Експорт RSS

feed-image Feed Entries


ХЕРСОН – Золоті сторінки
Copyright © Права дітей 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.