Права дітей

You are here: Хата Правова просвіта Гарячі новини Як запобігати насиллю у школі?

Як запобігати насиллю у школі?

Доволі довго в українській педагогіці цькування та насильство обходили стороною. Та зрештою проблема вийшла на поверхню, стала предметом уваги законотвоців. Ми бачимо досить скандальних жорстоких відео, які діти та молодь викладають в соцмережах. За результатами дослідження, яке провів у київських школах Інститут соціальної та політичної психології, третина школярів так чи інакше стикалися з цькуванням у класі. Досвідчені вчителі справляються з цією проблемою на базі своїх знань, досвіду й переконань. Та часом цього замало, - на допомогу приходять наукова думка і багатий досвід колег.

В рамках загальної стратегії ЮНЕСКО з профілактики насильства в системі освіти розроблено методичний посібник для педагогічних працівників “Запобігання насильству в освітніх закладах”.

ПОСІБНИК (повний текст, версія рос. мовою)

Цей посібник адресований керівникам і працівникам освіти і пропонує практичні заходи щодо профілактики насильства в школі і реагування на його випадки. Адже насильство і дискримінація негативно позначаються на соціально-психологічному кліматі школи, відвідуванні та успішності учнів. Через насильства діти позбавляються можливості реалізувати в повній мірі своє право на освіту. Дослідження, проведені в ряді країн Східної Європи і Центральної Азії, показують, що від 20 до 60 відсотків учнів стикаються з насильством в школі. Однак багато випадків насильства, особливо гендерного, залишаються не виявленими. Керівництво школи та вчителі не завжди знають, як запобігти насильству і ефективно реагувати на його випадки.

Посібник розглядає різні види насильства, його причини та фактори, аналізує його наслідки для залучених сторін і освітнього закладу в цілому. У виданні подано короткий огляд ситуації з насильством в школах деяких країн Східної Європи і Центральної Азії, національного законодавства з питання забезпечення безпеки учнів та існуючих практик запобігання насильству та реагування на його випадки. Експерти з Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Республіки Молдова, Росії та України взяли участь в обговоренні першої версії посібника; їх цінні рекомендації були враховані при його доопрацюванні.

Посібник пропонує комплексний підхід до профілактики насильства в освітньому закладі, який стосується всіх аспектів його діяльності. Тут описані організаційні та виховні заходи, а також алгоритми дій керівництва і персоналу освітньої установи з реагування на факти насильства і надання допомоги постраждалим; рекомендації з оцінки освітнього середовища, щодо формування позитивного соціально-психологічного клімату, взаємодії освітнього закладу з іншими організаціями з метою профілактики насильства та надання допомоги його учасникам, а також навчання керівників і педагогів, учнів і батьків.

Методичний посібник призначений для керівників і співробітників (вчителів, психологів, соціальних педагогів та ін.) загальноосвітніх шкіл та закладів середньої професійної освіти.

Друк PDF


ХЕРСОН – Золоті сторінки

Copyright © Права дітей 2019

Template by Joomla Themes & Projektowanie stron internetowych.